Youtube Music’den Medya Önerileri İçin Yeni Özellikler Kullanıcılara Sunuldu


Youtube Music, Android 12’nin “Medya Önerileri” özelliği için yaygın desteği sunmaya başladı. Artık Youtube Müzik önerilerini Hızlı Ayarlar panelinde görüntüleyebileceğiniz bildiriliyor. Bu nedenle Youtube, hizmetine hız kesmeden yeni özellikler eklemeye devam ediyor ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için çalışıyor.

Youtube Music Hızlı Ayarlar

Müzik devi geçtiğimiz yıl Android 12’ye eklenen ve kullanıcılara yeni albümler ve en yeni çalma listelerini getiren “medya önerileri” özelliği için daha geniş destek sunmaya başladığını duyurdu.  Bu öneriler, Bluetooth aracılığıyla herhangi bir ses cihazı (ör. kulaklık, hoparlör) telefona bağlanarak otomatik olarak yapılır. Ayrıca alınan bu tür tekliflerde, Youtube Music’te son zamanlarda çalınan üç eser kullanıcıya sunulacak. Hızlı Ayarlar panelini açtığınızda bu sayının altıya çıktığı duyurulur.

Ayrıca, tek bir dokunuş sizi “Hızlı Ayarlar”a götürerek şarkıların arka planda çalmasını sağlar. Ayrıca bu medya tavsiyelerinin bir süre sizinle kalacağı bildiriliyor.  Youtube Music’in “Tekrar Dinle” hizmetini hatırlatan bu medya önerilerinin, “Ses ve Titreşim” bölümüne “Medya” seçeneğini yazdığınızda çıkan “Medya önerilerini göster” bölümü kullanılarak açılıp kapatılabileceğine dair açıklamalar da var.

hosting kampanya

Youtube de Hızlı Ayarların Avantajı Nedir?

Youtube Müzik, Android 12’nin son albümleri ve çalma listelerini gösteren ve kullanıcıların hemen müzik çalmaya başlamasını sağlayan medya önerisi özelliğini desteklemeye başlayacak. Rapora göre, yeni güncelleme kullanıcılara kompakt hafıza kartında en son çalınan üç parçayı gösterirken, Hızlı Ayarlar’ı açarken altı şarkı gösterecek. Kompakt kartın akıllı telefon kilitlendiğinde de görüneceği söyleniyor. Youtube Müzik için bildirim kartı ayrıca parçaları karıştırma seçeneği ve kullanıcının çevrimdışı karışık çalma listesine bir kısa yol içerir.

Google’dan yapılan açıklamaya göre Youtube, kısa süre önce Youtube Music için Android 12 medya önerilerini destekleyen bir güncelleme yayınlamaya başladı. Yeni güncellemeyle birlikte, kullanıcı Bluetooth aracılığıyla kulaklık veya kulaklık gibi bir ses cihazını bağladığında medya önerileri otomatik olarak görünmeye başlayacak. Hoparlörler

Youtube den Okuma Önerileri

Bildirim kartının küçük olmasına rağmen, sol üst köşede Youtube Müzik uygulaması simgesinin ve adının görüneceğini ve sağ köşede yakın zamanda çalınan üç parçanın görüneceğini ekliyor. Öte yandan hızlı ayarların açılmasının, çalınan son altı parçayı gösterdiği söyleniyor. Rapora göre, kullanıcılar Youtube Music uygulamasında arka planda bir tıklama ile bir parçayı çalmaya başlayabilir ve bu da onlara o anda çalmakta olan kontrolleri de gösterir.

Okuma önerilerinin yalnızca birkaç dakika görünmesi gerekiyor, ardından kullanıcının bunlara tekrar erişmek için kaydırması gerekecek. Bu öneriler, kontroller çalındıktan ve başka bir parçayı çalmaya başladıktan sonra görünecektir. Rapora göre, bildirim kartı ayrıca bir karıştırma düğmesi ve indirilen çevrimdışı karıştırmayı başlatmak için bir kısayol gösterecek.

Youtube Müzik Ne İşe Yarıyor? Avantajları Nelerdir?

Dünyanın birçok ülkesinde kullanılan ancak yaklaşık 1 ay sonra Türkiye’ye giren Youtube Premium, kullanıcılara reklamsız bir Youtube deneyiminden fazlasını sunmayı hedefliyor.  Spotify benzeri bir platform olarak konumlanan Youtube Music, Youtube Premium’un yanı sıra Netflix gibi özgün içerikli (dizi/film/belgesel) Youtube Originals’ta yer alıyor.

Youtube Music

Youtube Müzik Ücretli Mi?

Youtube Music ile ilgili en çok merak edilen konu ise uygulamanın ücretli olup olmadığı. Bunu hem ücretli hem de ücretsiz olarak cevaplayabiliriz. Bilmek; Youtube Music, ücretsiz ve premium abonelik seçenekleriyle sunulmaktadır. Ancak Premium aboneliği tercih edenler için Youtube Music ilk 3 ay ücretsiz olacak.  Premium plan seçeneğini satın alırsanız arka planda ve reklamsız müzik dinleme ayrıcalığına sahip olursunuz. Bu arada beğendiğiniz şarkıları Premium üyelikte indirmeniz ve offline modda kullanmanız da mümkün.

Youtube Music Özellikleri Nelerdir?

Youtube Müzik uygulamasının hem Premium hem de Ücretsiz seçenekleri vardır. Ücretsiz seçenek reklamları içerir. Premium seçeneği, Spotify gibi reklamsız kullanımın yolunu açıyor. Ücretli, yani ücretli bir plan kullanmayı seçerseniz, ilk 3 ay için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

hosting kampanya

Öte yandan Premium abonelik ile çevrimdışı müzik dinleyebilir, istediğiniz şarkıyı veya albümü indirebilir ve hatta ekran kilitliyken ve/veya başka bir uygulamaya göz atarken arka planda Youtube Music’i çalıştırabilirsiniz. Youtube ile bağlantılı çalışan uygulamada, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kullanıcının Youtube geçmişi baz alınıyor. Son olarak Youtube Music mobil uygulaması için android cihazlarda 4.4 ve üstü İphone ve İpad cihazlarda İOS7 ve üstü işletim sistemi gerekiyor


Write a comment