Google İşletme Siteleri Kapanıyor!

Google İşletme Siteleri Kapanıyor!


Google işletme siteleri, özellikle web sitesi konusunda tecrübesi ve bu alanda yatırım gücüne sahip olmayan küçük ve orta ölçekli işletmeler için hazırlanmıştı. Temel bazda bilgilerle, yazılım bilgisi gerektirmeden hızlı ve kolay bir şekilde web sitesi yayınlanma imkanı sunmaktaydır.

Arama motoru olarak web hayatına başlayan Google, kurulduğu günden bu zamana kadar kullanıcıları için bir çok farklı servis yayına aldı. Ancak bu servislerin bir çoğu istenilen ilgiyi görmedi ve sonunda Google tarafından fişi çekildi. Daha geçtiğimiz aylarda, “Google Domains” servisini kapatan şirket, şimdi de “Google Business”ta yer alan “İşletme Siteleri” servisinin de fişi çekmeye hazırlanıyor.

Google Business’ta Açılan Sitelere Ne Olacak?

Google tarafından yapılan açıklamaya göre İşletme Siteleri bölümünden artık yeni site oluşturulamayacak. Burada web sitesi olan kullanıcıların, sitelerine olan erişim için son tarih ise Haziran 2024 olarak belirlendi. Bu tarihe kadar işletmeniz için yeni bir web sitesi hazırlığı yapmanız gerekmektedir.

Bu Kadar Basit Bir Şekilde Yeni Site Nasıl Açarım?

Başta da söylediğimiz gibi Google İşletme Siteleri özelliği yazılım ve teknik web bilgisi olmayan ve bu alanda yatırım gücü düşük olan işletmeler için kurulmuştu. Bu servisin kapanmasıyla birlikte, alternatiff arayışları da artacaktır.

Burada Alastyr Hazır Web Sitesi Aracı, işletmelerin en kolay bir şekilde web sitesi açmasına imkan sağlamaktadır. Kolay Site paketleri ile Google İşletme Sitelerinden bile çok daha pratik bir şekilde web sitenizi hazırlayabilirsiniz.

Sektörel olarak kategorize edilmiş 200+ hazır site tasarımından birini seçerek, işletme bilgilerinizi girin ve sadece 30 dk. gibi çok kısa bir sürede web sitenizi yayına alın. Bunu yaparken hiç kimseye ihtiyacınız olmaz.

Hazır Web Sitesi Aracı ile Site Kurmak 30 Dk.!

Web sitesi açmanın en pratik yolunu Alastyr Hazır Site Aracı ile keşfedin. Kodlama, veritabanı oluşturma ve aklınıza gelebilecek tüm teknik detayları bir kenara bırakın ve sitenizi bir puzzle gibi oluşturmaya başlayın. 200+ temadan işletmenize uygun olanı seçin ve hemen içeriklerini girmeye başlayın.

Sürükle / Bırak Modülü

İçeriklerini sürükle bırak modülü ile istediğiniz şekilde konumlandırın. Yeni görsel, yazı ve video alanları oluşturun.

Dil Seçenekleri Ekleyin

Web sitenize Türkçe’nin dışında onlarca farklı dil ekleyebilirsiniz. Üstelik bunu yapmak çok kolay. Özelleştirme menüsünde yer alan “Dil Ekle” sekmesine tıklayın ve istediğiniz dili ekleyin.

hosting

E-Ticaret ile satış Yapın

Kolay web sitesi ile binlerce dolarlık eticaret modülüne ücretsiz sahip olabilirsiniz. Web sitenize ürünlerinizin nasıl görünmesini istiyorsanız ekleyin. Fiyat ve indirimleri yazın. Hepsi bu kadar. Yayına alın ve satış yapmaya başlayın.

Merak Edilen Detaylar

Hazır Site Aracı ile Nasıl Site Kurabilirim?

Hazır site planlarından ihtiyacınıza uygun olanı seçtikten sonra, size özel kontrol paneli üzerinden, tık tıkla site kurulumu yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece sitenize özel bir tasarım seçmek ve “Kur” butonuna tıklamak. Dakikalar içinde siteniz yayınlanmaya hazır olacaktır. Web sitesi sahibi olmanın en kolay yolu, hazır web sitesi tasarım aracı ile tek başına şimdi site kur.

Siteme Özel Sayfa Tasarımı Bulabilir miyim?

Kolay site tasarım aracı sektörlere göre kategorilendirilmiş, 200’den fazla sayfa tasarımına sahiptir. Sitenizin içeriğine ya da sektörünüze özel yüzlerce tema içerisinden dilediğinizi seçebilir ve ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

Farklı Bir Firmadaki Hazır Sitemi Alastyr’a Nasıl Taşırım?

Farklı bir hosting firmasında bulunan hazır sitenizi, Alastyr Hazır Site Kontrol Paneli üzerinden yükleyebilirsiniz. Mevcut sitenizde yer alan “Yedekleme” özelliği ile sitenizin dosyalarını lokal bilgisayarınıza indirebilir, ardından yeni kontrol panelinizde bulunan “Import” özelliği ile sitenizi Alastyr’a taşıyabilirsiniz. Taşıma konusunda teknik ekibimize 7/24 ulaşarak destek alabilirsiniz.

Hazır Site Paketimi İlerleyen Zamanda Yükseltebilir miyim?

Web sitenizin trafiği artmaya başladığında ya da daha geniş sunucu kaynaklarına ihtiyaç duyduğunda bir üst pakete kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Hazır Site ile Birlikte Hosting Almam Gerekiyor mu?

Hazır site aracı, sadece sitenizin tasarımını değil aynı zamanda internette yayınlanması. için gerekli barındırma hizmetini de kapsamaktadır. Bu nedenle hosting almanıza gerek yoktur


Write a comment