Snapchat’te Yeni Ücretli Üyelik Devri: Snapchat Plus Çok Yakında!


24 saatlik resim ve görsel ayrıca video paylaşımlarının mucidi olan Snapchat; bu yeni özelliğini birçok rakibi olan farklı sosyal medya dünyasında kopyalaması ve taklit edilmesi ile popülaritesini çok kısa sürede maalesef kaybetmişti. Hala çok az olmayan hatırı sayılı çok aktif kullanıcı ile devam eden platform yeni ve farklı özellikleri ile diğer rakipleri ile de mücadele ediyor kendini geliştirmeye çalışıyordu. Daha önceden yeni içerik üreticileri kapsayan bazı önemli özellik geliştirmeleri ile de  üzerinde fazlaca çalışan şirket şimdi ise ücretli bir farklı sürüme geçiş yapmayı planlıyor.

Ortaya çıkan farklı bilgilere göre çok yakında bizlere Snapchat Plus adı altında ücretli bir sürünüm gelebilir. Ama bu elbette bu platformun tamamının ücrete tabii olacağı anlamına da gelmemektedir. Zaten bu aralar birçok platform böyle adımlar atmakta kendilerini geliştirmek amacıyla yeni kararlar alıyor. Son zamanlarda ise sosyal medya bu platformların ücretli kullanıcıları ile birçok farklı özellikleri ile aktif kullanıcılarına sunmaya başladı. Snapchat platformu da buna benzer değişik bir paket geliştiriyor. Popülerliğini artırmayı hedefleyen devam ve bunun için çalışmalarına devam eden Snapchat platformu, ücretli abonelik kullanımı hizmeti konusunda ve bunun üzerinde çalıştığını belirtti.

Snapchat Plus

Snapchatten Abonelik Hizmeti Konusunda Gelen İlk Bilgiler İse Bir Araştırmacı ve Kullanıcısı Tarafından Aktarıldı!

Günümüzde artık yavaş yavaş yeniden popülerliğini kazanmak için çalışan ve yeni özellikler geliştiren Snapchat, bugünden itibaren sosyal medya platformlarında sayıca ücretli abonelik zincirinde olan ve bu platforma katılan en son isim oldu. Bu eğlenceli platformun özeliklerini geliştirici büyük şirketi Snap, bizlerde paylaştığı en son duyurusu ile  ‘Snapchat Plus’ isminde abonelik hizmeti ile şirket içinde birçok farklı testlerine başladığını ve sonuçlarını beklediklerini, yol haritalarını ona göre çizeceklerini açıkladı.

hosting kampanya

Snapchat platformunun abonelik hizmeti ile  Snapchat Plus ayrıca birlikte kullanıcılarının da sahip olabilecekleri özellikler henüz tam anlamıyla paylaşılmadı ve bu konuda bilgi tam olarak verilmedi. Fakat bu hizmetin ekran görüntülerini bulup bizlerle paylaşan meraklı araştırmacı Alessandro Paluzzi, bu özelliklerle beraber biz kullanıcıları neler beklediğini ve bize neler sunulacağını ortaya sunmuş oldu. Bununla beraber alıcı olacak kullanıcılara abonelik hizmetinin ücreti de bildirildi. Özellikle bu nokta kullanıcıların en çok merak ettiği kısımdı.

Snapchat Plus Özel Kullanıcıları Bu Özel ve Yeni Özelliklere Erişebilecek

Snapchat sosyal medya platformlarında kullanıcılarının kendi avatarlarını kendilerinin oluşturabildiği video ve resim çekip kaydedebildiği, farklı etiketlerle resimlerinin süsleyebildiği bir platform. Çektiğiniz videoları veya fotoğrafları farklı efektler ile çekebilir ya da sonradan kendiniz düzenleyerek kayıt edebilirisiniz.  Ayrıca çektiğiniz fotoğraf veya videolara müzik ekleyebilir en popüler müzik listesi ile de buna daha kolay karar verebilirsiniz. Ayrıca   bunu  en yakın arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızla anlık olarak fotoğraflaşabildiğiniz bu uygulamada sohbet edebilir ses kaydı da gönderebilirsiniz. Ayrıca çekimlerinizi bu uygulamanın hafızasına kaydedip telefonunuzda bulunan saklama alanınızdan tasarruf edebilirsiniz.

Snapchat Plus

Snapchat Plus ile Bizi Ne Gibi Özellikler Bekliyor?

  • En yakın ve en sevdiğiniz bir numaralı arkadaşınızı kendiniz seçebileceksiniz.
  • Özel ve yeni Snapchat ikonlarını seçebileceksiniz.
  • Profilinizde farlı ve güzel bir rozeti alıp sahip olabileceksiniz.
  • Arkadaşlarınızın en son 24 saat içerisinde nerede bulunduğunu görebilir hikâyelerini izleyebileceksiniz.

Sizin hikayenizi de birden fazla izleyenler olur ise olanları da birçok kezgörebileceksiniz. Snapchat aboneliğinin sizler için sunduğu fırsatlar sadece bu kadarı ile sınırlı değil. Snapchat’in bu yeni çıkan abonelik hizmeti ile Snapchat Plus şuan test aşamasında ayrıca testlerden başarı ile geçtiği takdirde en yakın zamanda bizlere sunulacak. Bu testleri yapmaya başlayan Snapchat Plus için bazı fiyatlar belirlenmiş. Belirlenen fiyatların da haricinde söz konusu olan yeni abonelik hizmeti kapsamında, kullanıcılar farklı bir arkadaşını şu şekilde “#1 BFF” etiketi olarak etiketleyebilecekler.

hosting kampanya

Plus hizmeti kullanıcıları bunun yanı sıra aynı zamanda kendi profillerinde farklı rozet taşıyabilecekler, yine kullanıcılar izin verdikleri sürece ekledikleri arkadaşlarının konumlarını son 24 saat içerisinde görme olanağına sahiptirler. Şimdilik, gelen bilgilere göre Snapchat Plus hizmetinin aboneliği ödemesinde aylık olarak 4.59 euro veya yıllık olarak 45.99 euro olacağı sızdırılmış durumda.


Write a comment