Klavye Görünümlü Yeni Nesil Bilgisayara Abacusbasic


Teknoloji günümüzde hızla gelişiyor. Sürekli yeni modeller, yeni özellikler ekleniyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımız daha pratik hale geliyor. Bilgisayarlar ilk üretildiğinde devasa büyüklükte iken günümüzde en küçük seviyelere inmiştir. AbacusBasic adlı yeni geliştirilen bilgisayar ise sadece bir klavye büyüklüğündedir. Tıpkı bir klavye gibi portatif olan AbacusBasic bilgisayarı dilediğiniz yere kolayca götürmek mümkündür. Herhangi bir monitöre kolayca bağlanabilir.

Abacusbasic

En Erişilebilir Bilgisayar

Bu Windows 10 uyumlu cihaz, bir bilgisayarın sahip olması gereken her şeye sahiptir. Tek ihtiyacınız olan bir ekran bulmaktır. Bu sorunu bir HDMI veya VGA kablosuyla çözmek oldukça kolaydır. O zaman herhangi bir ekran sizin için bir ekran olabilir. Bu bilgisayardan üstün performans beklemek hata olur. Ancak hedef kitle için oldukça uygun olduğu söylenebilir.  En küçük bilgisayar olma özelliğindedir.

Beklentileri yüksek olmayanlar için bu klavye bilgisayar oldukça kullanışlı olabilir. Bilgisayar, dört çekirdekli işlemci de dâhil olmak üzere 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına kadar genişletilebilir. Ayrıca bilgisayar, 512 GB’a kadar microSD kartları da destekliyor. Bilgisayarda ayrıca USB ve Ethernet bağlantı noktalarına sahip bir dokunmatik yüzey bulunur. Monitör bağlantı noktasında VGA ve HDMI çıkışları olan bilgisayarlar ayrıca yerleşik bir hoparlör sağlar.

hosting kampanya

Ön Siparişler Alınmaya Başladı

Şirket, AbacusBasic’in yıllarca günlük kullanım için dayanacak şekilde tasarlandığına dikkat çekiyor. Ayrıca şirket, bilgisayarın donanımının kolayca değiştirilebileceğini ve uzun yıllar kullanılabileceğini iddia ediyor. Bilgisayar kasalarının geri dönüştürülebilir malzemeler sayesinde çevreye zararlı olmadığı da gösterilmiştir. İngiltere merkezli Pentaform, web sitesinde yeni bilgisayar için ön sipariş almaya başladı. Bu bilgisayara sahip olmak için ön sipariş vermeniz gerekiyor

Abacusbasic Temel Özellikleri

Cihaz, bir bilgisayar için gereken her şeyi 8 GB RAM ve 128 GB dâhili belleğe kadar yükseltilebilen klavyesinde barındırıyor. Bilgisayarda dört çekirdekli bir işlemci bulunur. Cihazın dâhili hafızası microSD kart ile 512 GB’a kadar arttırılabiliyor. Şirket, AbacusBasic’in yıllarca günlük kullanım için dayanacak şekilde tasarlandığına dikkat çekiyor. Cihazın donanımının kolaylıkla değiştirilebileceğini iddia eden firma, cihazın uzun yıllar kullanılabileceğini iddia ediyor. Bilgisayar kasasının geri dönüştürülebilir malzemelerle çevreye zararlı olmadığı da belirtildi.

Cihaz ayrıca bir dokunmatik yüzeye, ayrıca bir Ethernet bağlantı noktasına ve bir USB bağlantı noktasına sahiptir. Ekran bağlantısı tarafında, HDMI ve VGA çıkışları olan yerleşik bir bilgisayar hoparlörü var. Cihaz, 4K’ya kadar çözünürlükleri destekleyen Windows 10 işletim sistemi ile geliyor. Teknik özellikleri göz önüne alındığında, bu minimalist bilgisayar çok iyi iş görecektir.

Parçalababilir Özelliğe Sahip Abacusbasic

Bilgisayarlar, ortaya çıktıklarından bu yana muazzam bir şekilde gelişti. Başlangıçta tonlarca ağırlığındaki cihazlar artık cebimize sığıyor. Pentaform ise ilk bakışta basit bir klavye gibi görünen AbacusBasic adlı yeni bir bilgisayarla bunu bir adım öteye taşıdı. Görünümü ile klavyeye benzeyen bilgisayar kullanım açısından pratiklik sağlıyor. Tek ihtiyacınız olan sadece bir monitör bulmak olacaktır.

AbacusBasic’in yıllarca günlük kullanım için tasarlandığını savunan şirket, baştan sona yolculuk için tasarlandığını açıklıyor. Akıllı tasarım, makinenin dış tasarım ve iç cihaza kolayca ayrılabileceği anlamına gelir. İç malzeme isteğe bağlı olarak biyolojik olarak bozulabilir. Dış tasarım değiştirilebilir, yeniden kullanılabilir veya geri dönüştürülebilir.

AbacusBasic

Abacusbasic Donanım Özellikleri

Pentaform’un kurucu ortağı Joon Sang Lee, Abacus’tan “gezegeni ana yararlanıcılarından biri olarak gördüğünü” belirtti. Gerçekten de kasa biyolojik olarak parçalanabilen malzemelerden yapılmıştır. Ayrıca iç mekânın ön plana çıkarıldığına dikkat çekilmiştir. Klavyeler için tasarlanan bileşenler onarılabilir ve geri dönüştürülebilir olmalıdır. Klavyeye gömülü bu sistemin geliştiricileri, pratikte bir ampulle aynı olan yıllık 31 kWh tüketime sahiptir. Bu, kullandığı gerçeği sayesinde mümkündür. Intel Atom x5-Z8350 işlemci 2016 yılında piyasaya sürülen dört çekirdekli bir işlemci olup sadece 2W TDP ile bu işlemci 1.4 GHz’de çalışır ve Boost modunda 1.8 GHz’e ulaşabilir.

hosting kampanya

En erişilebilir klavye bilgisayar, Windows 10 ile donatılmış bu cihaz, bir bilgisayarın sahip olması gereken her şeye sahiptir. Tek ihtiyacınız olan bir ekran. Bu sorunu bir HDMI veya VGA kablosuyla çözmek oldukça kolaydır. O zaman herhangi bir ekran sizin için bir bilgisayar olabilir.


Write a comment