iPhone Modelleri USB-C Girişli Olacak

iPhone Modelleri


iPhone modelleri yakın dönemde alınan yeni bilgiye göre USB-C girişli modelleriyle de satışa sunulacak. Yeni girişin yansımaları ise şimdiden dikkat çekiyor.

iPhone modelleri 2023 senesinden itibaren lightning girişler haricinde USB-C girişli cihazlara da yer verecek. Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasındaki Apple bu yenilikle birçok kullanıcıyı markaya çekmeyi düşünüyor.

USB-C Girişli iPhone Modelleri Hangi Serilerde Olacak?

Apple USB-C girişli modellerin hangi serilerde olacağı konusu iPhone 15 ile yanıtlanıyor. Ancak sadece bu seri değil bazı ürünlerde de aynı girişli seçenekler bulunacak. Birçok telefon markasında kullanılan USBC girişinin Apple iPhone modelinde de kullanılması şimdiden dikkat çekmiş durumda. Dünya genelindeki satışları iyi olan markanın bu yenilikle aynı çizgiyi sürdüreceği düşünülüyor.

iPhone 15 Girişlerinde Çalışmalar Devam Ediyor

Apple iPhone 15 girişlerinde aktif çalışmaların devam ettiği yönünde açıklamalar gündeme geldi. Bazı diğer modelleri de kapsayan bu yenilikler test aşamasını da kapsıyor. Bir süre önce başka bir kaynakta çıkan söylentiler ardından yeni gündeme gelen usbc girişi haberi durumun gerçekleştiğini gösteriyor. Avrupa Birliği‘nin yeni yasalarının bu gelişmeyle alakalı olduğu düşünülüyor.

Iphone Modellerine USB-C Eklentisi Getiriliyor!

Yakın bir süreç içerisinde alınan bilgiler doğrultusunda iPhone modellerinin de nihayet USB-C girişine sahip olarak satışa sunulacağı söylenmekte. Henüz piyasaya sürülmemiş olan ve herhangi bir prototipi gösterilmemiş olan USB-C girişli iPhone modelleri şimdiden dikkatleri üzerinde topluyor.

2023 senesinde ve sonrasına çıkartılacak olan Iphone modellerinin bu özelliğe sahip olarak piyasaya sunulacağı bilgisi şimdiden pek çok kişinin dikkatlerini Apple’a çevirmesini sağlamış durumda. Belirlenen net bir tarih bulunmasa da 2023 sonrası iPhone modelleri lighting girişleri haricinde nihayet USB-C girişine de sahip olacak. Bu yeni sızdırılan bilginin markanın satış stratejileri doğrultusunda önemli bir adım olduğu da düşünülmekte. Bu sayede Apple’ın büyük bir kesimi daha kullanıcı kitlesi içerisine eklemesi mümkün kılınacak.

mail hosting

USB-C Girişi Ne işe Yarar?

Diğer kablolara kıyasla çok dha fazla elektrik taşıyabilen ve bu sebeple dizüstü bilgisayarların dahi şarj edilmesine olanak tanıyan USB Type- C eklentisi ne işe yarar, sorusunun cevabı sıklıkla araştırılmaktadır. Bu eklenti sayesinde, Apple için de diğer markalardaki ürünler için de kolay bir şekilde şarj işlemlerinin gerçekleştirilmesi olanağına erişim sağlanmaktadır. Kullanıcıların daha fazla elektrik gücü birlikte elektronik cihazlarını şarj etmesine olanak tanıyan USB-C aygıtı ile bir dizüstü bilgisayarı dahi şarj etmek mümkün oluyor.

iPhone Modelleri

Eşyaların herhangi bir sorun yaşanmadan kolaylıkla şarj edilebilmesini ve cihazlar arası aktarım yapılabilmesini mümkün kılan Apple USB Type-C güncellemesi sayesinde, diğer Android cihazlar gibi iPhone , IPad, Apple Watch, AirPods cihazlarını da kolaylıkla şarj edebilecek olmak büyük bir yenilik olarak dikkatleri üzerinde topluyor. Cihazlar arası aktarım sırasında da bu eklentinin kullanılıp kullanılamayacağı ise henüz bir merak konusu.

USB-C Girişi Nasıl ve Ne için Kullanılır?

Genel itibariyle cihazları rahatlıkla şarj etmek amaçlarıyla kullanılmakta olan USB-C giriş, çok daha fazla elektriği içerisinde taşıyor oluşuyla dikkat çeker. Diğer lightening kablolarının aksine içerisindeki akımın daha kuvvetli olmasına olanak tanıyan USB-C eklentisi, lightening eklentisine kıyasla daha fazla yerde rastlanabiliyor oluşuyla da dikkat çekiyor.

Kullanıcılarına daha rahat bir kullanım alanı sunmak isteyen ve daha geniş bir kitleye yayılmak için pazarlama stratejisi benimseyen Apple’ın 2023 yılında Iphone 15 modeliyle birlikte bu eklentiyi piyasaya süreceği konuşuluyor. Bu sayede adaptör, lightening kablosu gibi sıkıntıları ortadan kaldırarak daha rahat bir kullanıma olanak tanınması mümkün olacak.

iPhone kullanıcılarının aklında dönen USB-C girişi nasıl kullanılır sorusunun cevabı ise bu şekilde sunuluyor. Apple’ın 2023 yılında çıkartması planlanan yeni iPhone modeli üzerinden ve sonrasında bu eklentiyi kullanması planlanıyor. Daha önceki modeller için USB-C girişi olmasıyla ilgili herhangi bir bilgi sızdırılmadı.


Write a comment