Mercedes Benz EQE Satışı Başladı

Mercedes Benz EQE


Mercedes Benz EQE elektrikli otomobilinin Türkiye’deki satışları başladı. Merak edilen yeni otomobil modeli geniş bir hedef kitlesini amaçlıyor.

Mercedes Benz elektrikli araç modeli uzun zamandır bekleniyordu. Dünyaca ünlü otomobil imalatçısı firma, tasarrufu artırılmış yeni araçla fark yaratmayı planlıyor. Türkiye’de de satışa sunulan araç dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşacağa benziyor.

En Üst Düzey Elektrikli Otomobili Satışa Sunuluyor

Mercedes Benz’in en üst düzey elektrikli otomobil modelinin satışa sunulması performans ve özellik açısından merak edilenleri de gündeme getirdi. Markanın EQ serisinin alt modeli olan EQE elektrikli tasarımı yüksek performans özelliklerine sahip.

Mercedes Benz EQE Özellikleri Neler?

Mercedes Benz EQE özellikleri elektrikli araç beklentilerinizi genel olarak karşılıyor. EQS benzeri bir model olan EQE düşük sürtünme katsayısına sahip. Diğer otomobillerden farkı ise yüksek hıza kolayca çıkması, menzil açısından da avantaj sunması… Görsel açıdan da sportif bir görüntü sağlıyor.

  • Temizhava kullanım özelliği sayesinde çevreye daha fazla duyarlılık sunuyor.
  • Manevra özellikleri geliştirilmiş özelliği elektrikli otomobiller arasında öne çıkmasını sağlıyor.

Mercedes Benz EQE Tüm Özellikleri

Mercedes Benz EQE Türkiye’de satışa başlaması ile otomobil sevenler heyecanlanmaya başladı. Bu otomobile sahip olmak isteyen kişiler öncelikle araç hakkındaki tüm bilgilere detaylı olarak sahip olmak istiyor. Yeni çıkan Mercedes Benz bu sefer sedan olarak satışa sunuluyor. Uzun zamandır Türkiye satışının başlamasını bekleyen kişiler için bu durum müjdeli bir haber oldu.

Mercedes Benz EQE

Tüm teknolojik özellikleri içinde barındıran bu araç daha uygun maliyet ile kişilerin karşısına çıkıyor. Mercedes Benz EQE tüm özellikleri:

mail hosting
  • E serisinde tanıtılan sedandan daha geniş bir yapıya sahip otomobil.
  • 650 km menzil ve 90kWh pil ömrü bulunuyor.
  • Şarj kapasitesi ise 170kW
  • Tek motor özelliğine sahip
  • 292hp motor gücü
  • AMG versiyon seçeneği

2022 yılında satışa sunulan Mercedes Benz model otomobil hakkında merak edilen bir diğer konu ise fiyatıdır. Özellikle son zamanlarda artan otomobil fiyatları ile bu durum daha fazla merak edilerek araştırılmaya başlanmıştır. Mercedes Benz EQE otomobilinde şu an için belirtilen fiyat 65.000 € şeklindedir.

Araç içinde bulunan dizayn aynı zamanda sürücüye yardımcı oluyor. Ekran sayesinde sürücü istediği zaman oradan yardım almaya başlayabiliyor. Çünkü araç içindeki bulunan kamera sürücünün göz hareketlerini kontrol ederek sürücüye yardımcı oluyor.

Mercedes Benz EQE Tasarımı

Mercedes Benz tasarım olarak EQS modeline benzerlik gösteriyor. Tampon hava girişleri ve boş lastik ızgaraları oldukça benzer şekildedir. EQE 19-21 inç jant yelpazesine sahiptir. Kapılarının kıvrımlı olması ve eğimli tavanı ile oldukça dikkat çeken bir otomobildir. EQE ile EQS otomobillerinin arka tasarımları da çok fazla benzerlik gösteriyor. Siyah tampon kaplamaları ve fren lambaları da aynı denecek kadar birbirine benziyor.

Mercedes Benz EQE

EQE ve EQS modelleri dışardan bakıldığı zaman her ne kadar çok fazla benzerlik gösterse dahi otomobilin içine girince işler biraz değişiyor. Mercedes Benz EQQ model araç kendisine has iç özel tasarımı ile otomobil tutkunlarının dudaklarını uçuklatıyor. Şık görünümü, güvenli sürüşü ve kullanım kolaylığı sayesinde kişilerin oldukça fazla dikkatini çekmeyi başarıyor.

EQE model araç EQS ile kıyaslandığı zaman koltuk ile pedallar arasındaki mesafe daha kısa tutulmuştur. Ancak bunun yanı sıra kabini EQS modele göre daha geniş tasarlanmıştır. Koltuklar, dikişler ve direksiyonda EQS model araçtan farklıdır. Bakıldığı zaman farklılıklar çok net bir şekilde göze çarpmaktadır. EQE modelin bagajı EQS modele göre biraz daha küçük kalmaktadır.


Write a comment